Skip to main content

New York Sports Club iflas başvurusunda bulundu.

Küresel sağlık krizi, küçükten büyüğe pek çok işletmeyi zorladı. Restoranlardan sinemalara kadar birçok işletmenin salgın nedeniyle kapatılması ekonomiye büyük etki yaptı.

Kapatılan ve olumsuz etkilenen iş yerleri arasında spor salonları da var. Spor salonlarının kapatılmasıyla bir çok insan evde spor yapmaya başladı. New York’ta pek çok spor salonuna %33 kapasiteyle açılmasına izin verildi. İlçelerdeki spor salonları, sağlık krizinin getirdiği riskler yüzünden kapalı kalmak zorunda kaldı.

Bu nedenle, büyük bir spor salonu zinciri New York Spor Kulübü, kapılarını sonsuza kadar kapatma riski ile karşı karşıya kaldığını açıkladı. New York Spor Kulüpleri’nin sahibi Town Sports International, iflas başvurusunda bulundu. İflas başvurusu zincirine Gold’s Gym ve 24 Hours Fitness katılabilir.

Town Sports internet sitesinden yaptığı açıklamada ” Üyelerimiz hizmette bir kesinti yaşamayacaklar. Town Sports İnternational iflas etmiyor. Yeniden yapılanma, Covid-19 salgınına doğru şekilde yanıt vermenin en iyi yoludur ve uzun vadeli hedefiyle gelişen bir güç merkezi olarak daha güçlü bir şirket olarak ortaya çıkmaktır.” dedi.

 

Yazan: Kerem Yavaş