Haberler

SON DAKİKA: Big Ramy Testleri COVID-19 İçin Pozitif Çıktı, Europa Pro’da Yarışamayacak

By Ekim 9, 2020 No Comments

SON DAKİKA: Big Ramy Testleri COVID-19 İçin Pozitif Çıktı, Europa Pro’da Yarışamayacak

Big Ramy, Instagram hesabından bugün COVID-19 testi pozitif çıktığını belirten resmi bir açıklama yaptı.

Haber, Big Ramy’nin İFBB PRO  Avrupa Şampiyonası’nda yarışmaya karar vermesinden sadece üç gün önce geldi ve sağlık ve güvenlik endişeleri nedeniyle resmi olarak yarışmadan çekilmesine neden oldu. Yazının tamamını aşağıda okuyabilirsiniz.

View this post on Instagram

I would like to make the official statement that I have tested POSITIVE for COVID-19. Therefore, I will not be able to compete this Sunday 11/10/20 at @npceuropean championships. I wanna wish good luck to the athletes and the promoter of the show my friends @emilio_martinez_romero and gian rico . I am devastated with this news as this is completely out of my control and it is the second preparation i loose cause of this virus… I stayed 5 months stranded in dubai after the cancelation of arnold australia and now another big chance to qualify for olympia just vanished in front of my eyes… But life goes on and the show must go on if it was just about me i would go and compete!! I have a little cough but nothing that bad but it would be irresponsible for me to risk older people life…So I will fight this little virus and get back to doing what i love the most :Bodybuilding… I want to thank everyone around the world for always supporting me YOU ARE MORE THAN FANS YOUR FAMILY . Please, know that I will be taking all precautions to not transmit this virus to anyone, i will quarantine myself a couple weeks and return stronger and healthier than ever.. I wanna thank my sponsor @dragonpharma_llc for supporting me all the time and providing me with great products for my preps and this time i will use their new Rx Line to boost my immune system and fight this corona #bodybuilding #BigRamy #teamdragonpharma #DragonPharma #TeamBigRamy ps: please understand the state of mind i am in right now i will take a couple days off social media thanks for those who will understand God bless everyone

A post shared by BIG RAMY (@big_ramy) on

Big Ramy başlıkta, “Bu tamamen kontrolüm dışında olduğu için bu haber beni mahvetti ve bu virüs yüzünden kaybettiğim ikinci hazırlık” diye yazdı. “Lütfen bu virüsü kimseye bulaştırmamak için tüm önlemleri alacağımı bilin, kendimi birkaç hafta karantinaya alacağım ve her zamankinden daha güçlü ve sağlıklı döneceğim.”

Haberler, COVID-19 pandemisi’nin ilk başladığından beri vücut geliştirmenin dengesiz temeli hakkında daha fazla soru soruyor. IFBB’nin ana etkinlik listelerinin çoğu yüz yüze etkinliklere geri dönüyor olsa da, bu yarışmalar için sıklıkla uluslararası seyahat eden sporcuların güvende olduğundan ve başkalarının önünde performans gösterebildiğinden emin olmak büyük bir zorluk olmaya devam ediyor.

En başından beri söylediğimiz gibi 2020 yılında Olympia etkiliğinin yapılması çok mantıklı olmadığı yönünde. Yaşanan terslikler de bizim bu fikrimizi destekler nitelikte. Umarız her şey yoluna girer.

Big Ramy’ ye, bunu kaçırması onun hatası olmadığı için daha sonraki IFBB etkinliklerine hak kazanması için bir şans daha verilecek mi?

Bizim fikrimiz Olympia etkiliğinden Big Ramy (invite) direk bir davet çıkacağı yönünde.

IFBB, sporun bu belirsiz zamanlarda ilerleyebilmesini istiyorsa protokollerin ne olacağı konusunda biraz düşünmelidir. Aksi halde çok sayıda profesyonel sporcuyu kaybedeceği aşikardır.

 

Yazan: Özgür Gerçel

Leave a Reply