Haberler

Michelle lewin, kocasının sağlık durumu hakkında yeni bir açıklama yaptı!

By Eylül 30, 2020 No Comments

Michelle lewin, kocasının sağlık durumu hakkında yeni bir açıklama yaparak; kocasının kardiyotorasik cerrahiye ihtiyacı olduğunu söyledi.

 

Michelle Lewin ve kocası Jimmy için geçtiğimiz hafta  çok kötüydü. Michelle tüm bu olanlara rağmen, eşi Jimmy’nin durumunun düzelmeye başladığını ifade etti.

Michelle, Jimmy’nin durumunun kritik olduğunu açıkladığı vakitlerde fitness topluluğu çok fazla endişeye kapıldı. İlerleyen süreçte michelle’ın açıklamalarıyla beraber hayranlarının duyduğu endişe de azaldı. Jimmy, bazı ciddi iyileşme belirtileri gösteriyordu, ancak halen durumu hakkında pek çok bilinmeyen vardı. Özellikle, kalbindeki hasarı onarmak için kardiyotorasik cerrahiye ihtiyaç duyabileceğine dair endişe yerini korumaya devam ediyordu.

Michelle Lewin’in Instagram hesabından açıkladığı üzere, Jimmy için işler yoluna girmeye başlamış görünüyor. İyimser olmak konusunda ise halen temkinli davrananan Michelle, eşi Jimmy’nin hayati değerlerinin giderek iyileştiğini ve üç gündür diyalize girmediğini açıkladı. Her ne kadar bu açıklamalar Jimmy’nin durumunun iyiye gittiğini gösterse de Jimmy’nin trombosit sayısı normale döner dönmez ameliyata gerçekten ihtiyacı olduğu da Michelle’ın verdiği bilgiler arasında yerini aldı.

“Jimmy için ilk tanılar şunlardı: akut karaciğer yetmezliği, akut böbrek yetmezliği, yükselen aort anevrizması ile kalp yetmezliği ve arteriyel diseksiyon.

Bu korkunç halde geçirdiğimiz 14. Günü tamamladık.  Özellikle belirtmek isterim ki umut ve inançlarımın bedenimden ayrıldığı ilk üç gün hakkında hiçbir şey söylemek istemiyorum. Hatta o süreç içerisinde doktorlar bana yapacak bir şey olmadığını ve Jimmy’nin bu durumdan kurtulmasına sadece bir mucizenin yardım edebileceğini söylediler.

…Ama Jimmy’nin gücü herkesi şaşırttı. Bahsetmeden geçemeyeceğim diğer çok önemli bir şey de her birinizin dualarıydı. Tanrı bizleri dinliyor,  buna hiç şüphem yok.”

“4 gün önce Jimmy’nin karaciğeri reaksiyona girmeye başladı. Ve üç gün boyunca böbrekleri de diyaliz yardımı ile yaşamsal faaliyetlerine devam ettiler. Tüm bunlara rağmen iki gündür Jimmy’e diyaliz tedavisi yapılmadı. Sizlere bugün karanlıkta ki, tünelin sonunda ki o ışık huzmesini gördüğümü söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü Jimmy’nin kan ve trombosit değerlerini normale dönüyor ve normal duruma gelir gelmez kardiyotorasik cerrahiye gidebileceğiz.

View this post on Instagram

Su diagnóstico de entrada fue: falla hepática aguda, falla renal aguda, insuficiencia cardíaca con aneurisma de aorta ascendente y disección arterial -Han pasado 14 días de esta terrible situación, todo esto ha sido muy difícil y no me salen palabras de la cosas que he vivido especialmente los tres primeros días cuando mis esperanzas y FÉ se fueron de mi cuerpo, y más aún escuchando a los doctores diciéndome que no hay nada que hacer, que solo un milagro puede ayudar a jimmy salir de esto. Pero la fuerza de jimmy ha sorprendido a todos, y algo muy importante: todas las oraciones de cada uno de ustedes🙏🏻 Dios nos está escuchando, no tengo la menor duda. Hace 4 días su hígado comenzó a reaccionar y desde hace tres días sus riñones también, aunque con ayuda de la diálisis pero en estos momentos llevamos dos días que no se hace. Quiero contarles que hoy, estoy viendo ese rayito de luz en esta oscuridad. Por que sus valores de la sangre y plaquetas están llegando a la normalidad, y apenas esté en condiciones podrá ir a Cirugía cardiotorácica ⭐️Sodio: subio de 133 a 135 (VN 135 a 145 mEq/L) ✅. Ya en valor normal ⭐️Bilirrubina: bajo de 6,8 a 5,4 (VN 0.1 a 1,2) ✅ ENZIMAS HEPÁTICAS siguen bajando! ⭐️AST bajo de 90 a 71 (VN 10 a 34)✅ ⭐️ALT de 374 a 303 (VN 5 a 60). ✅ ⭐️Creatinina: igual 2,6 (VN 0,7 a 1,3) ⚠️ No le han hecho diálisis en 3 días. Están dando chance al riñón para que haga su trabajo ⭐️Glucosa: bajo de 118 a 115 (VN por debajo de 100) TIEMPOS DE COAGULACIÓN: ⭐️TPT no lo midieron (VN 25 a 35 seg). Última vez estaba en 29. ⛔️ ⭐️INR (TP) bajo de 1,7 a 1,54 (VN 0,9 a 1,3) ✅ ⭐️PLAQUETAS: subieron de 143.000 a 169.000 (VN 150-300 mil). ✅✅✅ Están normales!!!! Fracción eyección del corazón: 25% (normal es 60%) ¡Sigamos orando! Muchas gracias Quiero agradecer a cada uno de ustedes, a mi familia, a mis amigos, a los doctores y enfermeras gracias a todos desde lo mas profundo de mi corazón! @jimmy_lewin

A post shared by Michelle Lewin (@michelle_lewin) on

 

  • Sodyum: 133’ten 135’e yükseldi (VN 135’ten 145 mEq / L’ye). Sodyum değerleri referans değerleri aralığında.
  • Bilirubin: 6,8’den 5,4’e (VN 0,1’den 1,2’ye) liver enzimleri düşmeye devam ediyor.
  • AST 90’dan 71’e düştü. (VN 10’dan 34’e)
  • ALT 374’ten 303’e (VN 5’ten 60’a)
  • Kreatinin: 2.6 (VN 0.7 – 1.3) Jimmy 3 gündür diyalize girmediği için doktorlar Jimmy’nin böbreklerine işlerine yapmaları için şans veriyorlar.
  • Glikoz: 118’den 115’e düştü. (BV 100’ün altında)

 

KOAGÜLASYON SÜRELERİ:

 

Jimmy için dua etmeye devam edelim. Her birinize, aileme, arkadaşlarıma, doktorlara ve hemşirelere; kalbimin derinliklerinden hepinize teşekkür ediyorum.”

 

 

 

Leave a Reply