Haberler

Flex Lewis Sakatlık Nedeniyle 2020 Olympia’dan Çıktı

By Ekim 17, 2020 No Comments

 

Flex Lewis, sakatlık nedeniyle 2020 Olympia’da olamayacağını duyurdu.
Görünüşe göre yedi kez 212 Olympia şampiyonu olan James “Flex” Lewis, 2020 Olympia’ya katılamıyor. Eski 212 tümen kralı, Instagram hesabından talihsiz haberi verdi.

212 bölümünü üst üste yedi yıl domine eden Flex Lewis, merakla beklenen ilk çıkışını açık siklet Vücut Geliştirme kategorisinde yapmayı umuyordu. 2020, oldukça zorlu koşullarla doluydu ve bu olaylar dizisi, Flex Lewis için işleri daha da karmaşık hale getirdi.

Tacı elinde tutan Phil Heath, Shawn Rhoden ve Brandon Curry’nin dönüşüyle, bu yılki etkinlik şimdiye kadarki en büyük Olympia’lardan biri olacak. Ne yazık ki Flex Lewis , bu yılki show’u kaçıracak.

Flex Lewis, üzüntü içersinde aşağıdaki Instagram videosunda durumu açıklıyor.

 

Merhaba arkadaşlar, bu videoyu hiç çekmeyeceğimi düşünmüştüm.

Mr Olympia’ya 10 hafta var.

Ama maalesef orada yarışamayacığım. Bu kararı almak kolay olmadı. Karım, hocam ve doktorlarım için de kolay olmadı. Başka videoda detaylara değineceğim.

Benim yapmam gereken dünyanın dört bir yanından beni destekleyen fanlarıma, destekçilerime, geçmiş olsun mesajları atan takipçilerime çıkıp bunu söylemekti.

Hastalığımın şu anda çaresine bakılmakta. Ama aldırmadan devam etmiş olsaydım muhtemelen bütün kariyerimi bitirebilirdi. Tekrar söylediğim gibi detaylara başka videoda değneceğim.

Ama herkesin bilmesini isterim ki mental olarak kendimi iyi hissediyorum/moralim yerinde. Bununla başa çıkmak için biraz zamanım oldu. Yalan söylemeyeceğim ilk hafta bu kararı almak için çok kafa patlattım.  Savaşabileceğimi düşündüm.

Ama gerçek şu ki; yapamadım.

Ağrıyı önemseden devam etmek gibi bazı şeyler denedim fakat bu daha büyük birşeydi. Ve şu an durumun farkına vararak beni durdurup koçuma haber verdiği için arkadaşıma çok minnettarım yoksa durmazdım.

Durumun ciddiyetinin farkında değildim fakat koçuma haber verdi. Koç geldi ve benle konuştu. Kararı vermek bana kalmıştı ve dediğim gibi hiç kolay bir karar değildi.  3 doktordan 1 tanesi kendimi daha fazla sakatlayacağımı ve hayatımı kötü yönde etkileyeceğini söyledi.

Açık konuşmak gerekirse herkese desteği için teşekkür ederim. Sempati duyulmaya ihtiyacım yok. Gittiğim bu yolda desteğe devamlı ihtiyacım var. Ve o podyuma çıkmak için ne gerekiyorsa yapacağım.

Ve bu hayalimi gerçekleştirmek için 1.5 senedir çalışıyordum. Tekrardan söylemek gerekirse bu gerçek beni korkutmuyor.

Bu sene yarışmada olamayacağım.

Bu kabullenmesi zor bir şeydi.

Ama o sahneye geri çıkmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Ve yapmam gerekeni yapıp Mr Olympia unvanını alacağım.

IFBB Pro Lig’den Robin’e, Jim’e ve Steve’e bana bu süreçte destek oldukları için teşekkür etmek istiyorum.

Bana sağlığın öncelikli olduğunu hatırlattılar.

Sponsorum olan Yamomoto Nutrition, Monster, cbdMD, Megafit Meals, hepsi cidden çok iyi insanlar onlara teşekkür ediyorum. Ve bana destek olan fanlarım, cidden harikasınız.

Çekmesi zor bir video cidden yalan söylemeyeceğim. Çekerken kendi kendime üzülmeyeceğim demiştim. 3 haftam kaldı.

Ama bilin ki bu yılki Mr Olympia’da herkese destek olmak için elimden gelen ne varsa yapacağım.

Bu seneki şova hazırlanan bütün arkadaşlarıma bol şans diliyorum.

Ama 2021 çok farklı olacak. Yaşayacağım her şeyi kaydedip size göstermek için sabırsızlanıyorum.

Açık ve dürüst olup bu süreçte başıma gelebilecek her türlü zararı size göstermek istiyorum.

Nereye gittiğimize bağlı olarak bu bilinmeyen bir süreç.

Ama bilin ki neye mal olursa olsun daha esnek, daha iyi, daha güçlü olarak geri dönmek için elimden geleni yapacağım.

Videoyu izleyen bana destek olan herkese cidden çok teşekkür ederim.

Tekrar değinmek istiyorum bu videoyu bana acıyın diye çekmedim.

Geleceğe yönelik pozitif bir video olsun istiyorum.

Sadece devam etmek istiyorum. Podyuma ‘Şampiyon’ olmak için geri döneceğim.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

 

View this post on Instagram

Devastation – Would be one word to describe my last three weeks. Anyone who knows me, knows I work hard and suffer in silence. I am used to telling myself to “suck it up” on the hard dig deep days of prep, with the mentality of all gas no breaks. On this occasion it took my wife to step in and say something to me! This was the first time in 8yrs @alir87 has spoken up so needless to say my blinkers came on. It was only a few days later, that I was trying to fight my coach @neil_yoda_hill1 and Ali’s decision about pulling out of the Mr. Olympia. Since my first show at 19 years old, bodybuilding has been my life. In that time Neil has been with me for every single show. We have never pulled out of any show. I can tell story’s about competing with injuries, being sick, heck one show I got conjunctivitis and I was blind on stage. Pulling out? Not a thought!!! So making this decision with my team was not easy for me. I fought it hard, and I still struggle with it, I be lying if I said different. But I am in a good metal state and I am staying positive about all this. I want to wish every athlete who is to compete at this very special Mr. Olympia the very very best. This is going to be one of the most unique and craziest shows in history. What a show!!!! Good luck lads: @rafabrandaopro @roellywinklaar @philheath @brandon__curry @william_bonac @hollingshead89 @hadi_choopan @mrolympia08 @cedricmcmillan @hunterlabrada @juandieselmorel @big_ramy @iainvalliere @international_bodybuilderchul @antoinev87 @osladillukas @nathandeasha I do not want to take anything away from the @mrolympiallc show. This is a #Fuck2020 storyline for me, that can be added to many others this year! – I will be shooting a secondary video to let everyone what’s the next steps are in rehab and my journey back to the stage

A post shared by Flex Lewis™ (@flex_lewis) on

Lewis daha sonra sakatlığı nedeniyle savaşmaya devam ettiğini doğruladı ve yaklaşan bir videoda yaralanmanın nedenini açıklayacağını söyledi. Ayrıca karısı ve koçu Neil Hill’in de bu kararı gerekçelendirdiğini doğruladı. Sonunda Lewis durumu hakkında doktorları görmeye gitti ve Olympia 2020 için antrenmanlarını sonlandırma kararı aldı. Nesil Demir ekibi, bu talihsiz haberin ardından Flex Lewis’e hızlı bir iyileşme diliyor.

 

Leave a Reply